První tetování


Výběr motivu a místa

Není nutné mít zcela konkrétní  představu o tom, jak má vaše tetovaní ve výsledku vypadat, ale je dobré mít  alespoň základní ideu. Má to být portrét, zvíře, květina, nápis nebo symbol? Má být motiv realistický, abstraktní nebo třeba komiksový?  Černobílý, barevný nebo třeba jen v linkách? A má tetování působit křehce, drsně nebo třeba spirituálně? Samozřejmě čím konkrétnější vaše základní představa bude, tím bude snazší pro vás nalézt ten správný motiv.

Pro začátek se inspirujte na internetu. Nemusíte hledat nutně již hotová tetování, spíše obrázky a fotky, které se blíží vaší představě a pomohou tatérovi pochopit, co přesně chcete. (Ve výsledku to obvykle vypadá tak, že přinesete třeba deset naprosto různých obrázků a řeknete „Z tohoto  žraloka chci hlavu, z tohohle zuby, z tohohle barvičky, tyhlety vlny okolo a tamtu havajskou tanečnici ….“) Samozřejmě si můžete předlohu i nakreslit sami, fandíme originalitě.

Malý tip: Pokud chcete nápis nebo písmo, mrkněte na stránky http://dafont.com

Je dobré znát dopředu místo, kam byste chtěli své tetování umístit – díky tomu se pak dá lépe přemýšlet nad tvarem a velikostí motivu, se kterou můžeme pracovat. Pokud ale nepreferujete žádné místo, které by vám dávalo smysl nebo se vám vyloženě líbilo, můžete se rozhodnout až na základě konzultace s tatérem. Ten vám poradí tak, aby motiv co nejlépe vynikl a zároveň, pokud je to zapotřebí, nevykukoval kde nemá – například na firemní schůzce z rukávu košile.

Osobní konzultace

Přineste si s sebou co nejvíce obrázkových podkladů, ať už vytištěných nebo na flashce. Probereme, jak si své tetování představujete, vše, co byste měli vědět a také vše, co vás bude zajímat. Nebojte se nás na cokoli zeptat, od toho tu jsme.

Také odhadneme přibližnou cenu tetování. Ta se může měnit na základě posudku tatéra, který konkrétněji řekne, kolik práce na něm bude třeba udělat. Chápeme, že pro některé zákazníky je finanční aspekt důležitý, a proto se můžeme domluvit na částce, která nebude překročena.
Domluvíme spolu termín, kdy přijdete na realizaci tetování. V případě, že nebudete moci z jakéhokoli důvodu přijít, prosím zavolejte nám alespoň tři dny předem a my vám rádi najdeme náhradní termín. Pokud náhle onemocníte (rýmička i chřipka jsou velice zákeřné a tetování během nemoci rozhodně nedoporučujeme), ihned prosím volejte, aby na vás tatér zbytečně nečekal. Rádi vám najdeme náhradní datum, až budete zcela fit.

Příprava na tetování

Měli byste přijít odpočatí, najedení a v dobré náladě. Už den předem se prosím vyhněte alkoholu, nápojům obsahujícím kofein (jako je káva nebo energetické nápoje) a také omamným látkám. Je to důležité, protože tyto faktory výrazně ovlivňují způsob, jakým tělo přijímá a hojí nové tetování a tím pádem i jak bude výsledek vypadat. Navíc, pokud budete v dobré kondici, celý proces tetování bude výrazně příjemnější.

Na tetování si s sebou můžete přivést psychickou podporu – kamarády, rodiče, partnera nebo třeba sympatickou sousedku – prostě kohokoli, s kým se budete cítit dobře. Respektujte ale prosím, že pracujeme v prostředí, kde je třeba dodržovat přísnou hygienu a tatér se potřebuje na svou práci soustředit – proto nám nevoďte dvacet spolužáků s foťáky a basou piv a své domácí mazlíčky nechte také prosím doma – ano, dokonce i lamu hrající na saxofon.

Po skončení tetování bude místo zabaleno do ochranné fólie, kterou sundejte až po návratu domů. Jak se dále o své tetování starat je popsáno výše viz: PÉČE O TETOVÁNÍ.

Jak to chodí, když vám ještě nebylo 18, kdy je nejvhodnější si tetování pořizovat a spoustu dalších věcí najdete v NEJČASTĚJŠÍCH DOTAZECH K TETOVÁNÍ A PIERCINGU.