Manuál k roztahování


Volná citace Pauly Unstoppable /Farrah Flawless

Největším tajemstvím úspěšného roztahování je trpělivost. Čím trpělivěji budete roztahovat, tím lepší bude výsledek.
Je nutné počkat minimálně jeden měsíc mezi jednotlivým roztahováním o jeden milimetr. Čím menší ale postup mezi velikostmi bude, tím lépe. Nepřeskakujte velikosti! Je možné, že vašemu kamarádovi to vyšlo, ale vy chcete předejít zbytečným problémům. Při roztahování se od sebe odtahují kolagenové molekuly a tělu trvá nejméně měsíc, než vyplní vzniklá prázdná místa. Pokud budete roztahovat příliš rychle, vzniknou v uchu slabší místa. „Tlustý“ lalůček je základní předpoklad úspěšného roztahování a zdravého ucha. Pokud roztahování přeženete nebo uspěcháte, ucho vám může snadno prasknout.
Nikdy nepoužívejte roztahováky (ať už akrylové, ocelové, dřevěné nebo z fima). Jediný oprávněný člověk k používání roztahováků je profesionální piercer ve studiu, ve sterilním prostředí.  Jedině on pozná, jestli je nebo není moc brzo na další roztahování.
Nikdy neroztahujte silikonovými tunely nebo těžkými náušnicemi. Náušnice nejsou určeny k roztahování – tlak jejich vahou je vyvíjen jen na jediné místo a tím je spodní hrana ucha. Jejich používání proto může vést ke ztenčování nebo i protržení ušního lalůčku. V případě roztahování silikonovými tunely může dojít k natrhnutí, následnému otoku a nekróze – odumírání tkáně.

Základní pravidla pro údržbu roztažených uší:

1. Od 12 mm výše si vyndávejte tunely na noc. Ucho se prokrví a odpočine si. Pokud do nich ráno nemůžete nasadit „večerní“ tunel, dejte do něj na půl hodiny o milimetr menší šperk a počkejte. Ucho za chvíli samo povolí.

2. Denně ucho mažte krémem, který obsahuje jojobový olej nebo vitamín E. 2x-3x denně je ideální míra. Jednou když vstanete, než si nasadíte tunely, a podruhé, když je před spaním vyndáte. To je minimum.

3. Stahujte uši. Tím, že necháte ucho stáhnout a znovu ho roztáhnete, docílíte toho, že tělo vytvoří opět nový kolagen. Díky tomu vám nabude na objemu tkáň v ušním lalůčku.

4. Šperk nasazujte do ucha vždy přiměřeně lubrikovaný.

DŮLEŽITÉ:

Pokud se ucho natrhne, vznikne blow out (vytlačení tkáně zevnitř ucha ven) nebo vás ucho bolí, okamžitě vyndejte šperk a nahraďte ho menším. Dejte mu čas se zahojit.

Pokud roztahujete a bolí to nebo krvácíte, tak to děláte špatně. Dejte uchu ještě týden nebo dva odpočinku a pak to zkuste znova.

Nekupujte si nejlevnější šperky z fima nebo akrylu. O piercing je nutné se starat a protože jej budete mít dlouhodobě, dává smysl do něj investovat. Raději tedy počkejte a našetřete si na kvalitní šperky.

Pokud roztahujete, vyhněte se materiálům jako je dřevo, kost, silikon nebo akryl. Roztažení je pro ucho téměř stejný zásah jako prvotní propíchnutí. Do čerstvé rány si také nedáte dřevěný šperk.

-A my na závěr doplňujeme, že vám s roztahováním rádi pomůžeme, a to i když piercing nebyl udělán u nás. Roztahování je vždy zdarma, jen se zálohou za zapůjčené šperky. Postaráme se o roztahování nejen vašich uší, ale také třeba bradavek, septa nebo čehokoli, co si budete přát.


Více na:


Piercing