Surface piercing


Povrchový piercing, který je obvykle píchán v místě, kde je kůže plochá a není skoro vůbec namáhána (hrudník, tvář, zátylek, břicho…). Jejich nevýhodou je vysoká pravděpodobnost odmítnutí tělem, takže je šperk postupně vyloučen ven. Tomuto jevu říkáme tzv. vyrůstání. Další nevýhodou je velmi náročná a dlouhá péče, kterou jim musíte věnovat.  Doba hojení bývá 6-12 měsíců a i přesto se většina surfaceových piercingů nikdy neujme. Šperk bývá postupně vytlačován z těla ven a vy se ho po několikaměsíční (klidně i roční) péči, budete muset vzdát.

Surface šperk je z flexibilního materiálu (bioplast), má tvar písmene, „široké“ U a je aplikován klasickou metodou, tedy propichem kanylou. Vzdálenost kuliček je vlastně vzdáleností propichu, takže celou tuto část bude muset vaše tělo zahojit a vy se budete muset pečlivě a zodpovědně o šperk starat. Surface piercing je tedy dlouhodobá záležitost. Je nutno počítat i s dalšími okolnostmi např. vnější vlivy (zatrhnutí, zanesení nečistot, náraz…),  nebo jakým způsobem se vaše tělo chová, jak rychle se hojí.

Z těchto důvodů surface piercing nedoporučujeme. Jedinou vyjímkou je surface týlu, zezadu krku, tzv. OSKAR piercing a ten má i jako všechny ostaní piercingy jakékoliv ošetření vždy zdarma. V případě vašeho zájmu, a pokud jste opravdu přesvědčeni, že vám náročná péče nevadí,  je možno po dohodně s piercerem a společné  konzultaci, aplikovat surface piercing i jinam.  Na ,,nedoporučované,, surface piercingy se vztahuje placená péče  a to 30 Kč/ošetření.

Surface piercing nahradily MIKRODERMÁLY. Ty jednak řeší možnost netypického umístění šperku, snižují náročnost péče a  zároveň mají kratší dobu hojení (oproti surface piercingu). Je zapotřebí si však uvědomit, že vyžadují  o něco větší péči při hojení oproti klasickému piercingu. V připadě vypadnutí je možno  mikrodermální šperk vrátit na původní místo.


Více na: