Odstranění tetování


Co dělat s ozdobou, která vás už netěší?  Nechtěné tetování si můžete nechat odstranit. Existuje mnoho metod pro odstranění tetování. Liší se nejen způsobem, bolestivostí, následným poškozením místa a také nákladností. Drastickými metodami jsou např. chirurgického odstranění vyříznutím, broušení, zmrazení místa a následné tření. Ale naštěstí existují i metody méně bolestivé jako je laser ( odstranění tetování laserem) či přetetování (tzv. cover up).

U nás používáme 2 metody:

  • přetetování, neboli zakrytí původního motivu, tzv cover up. Je nutno počítat s tím, že nové tetování musí být o něco větší, než původní. Tmavé plochy lze zakrýt jen tmavou barvou, takže musíte návrh přizpůsobit obrázku, což nemusí splňovat vaše požadavky na design.  Je to ovšem nejjednodušší a nejrychlejší způsob.
  • odstranění pomocí laseru. Používáme  Q switch laser (Nd:YAG laser)  anglické firmy Ultrapulse. Jedná se o poslední řadu přístroje TITAN 3, který dosahuje vynikajících výsledku jak pro černá tak i barevná tetování. Metoda je náročná na čas, neboť musí být dodrženy intervaly mezi návštěvami.  Což platí i v případě zesvětlení a následném překrytí místa novým tetováním.  

TITAN 3 Q switch laser (Nd:YAG laser)

Pracuje na principu 2 vlnových délek 1064nm (pro tmavé barvy: černou, modrou) a 532nm (pro světlejší barvy: červenou, hnědou). Jako aktivní látka je použit krystal nazývaný Nd:YAG – yttrium aluminium granát (YAG) obohacený Neodymem (Nd). Laser vysílá paprsky, které jsou pohlceny pigmentem, který se následně naruší. Světelný paprsek  o vysoké energii proniká v krátkém čase do pokožky a barvivo pomocí tepla exploduje na malé částice. Tyto částice jsou absorbovány a následně vyplaveny z těla lymfatickým systémem a část z nich se oloupe spolu s poškozenými povrchovými buňkami. Díky specifické vlnové délce jsou  záblesky absorbovány jen pigmentovými částicemi, takže nedochází k pozdějšímu poškození tkáně.

Počet ošetření záleží na velikosti, použitých barvách, odstínu, hloubce vpichu i na vlastnostech kůže a na požadovém výsledku. Žlutá a zelená barva se odstraňuje nejhůře. Starší tetování lze odstranit lépe. Pro úplné odstranění je zapotřebí vícero sezení (1-6), interval mezi každým zákrokem je zhruba 30-45 dní. Doporučujeme vyčkat raději 45 dnů. Laserem lze místo jen zesvětlit a následně po zahojení, což je asi za 2 měsíce, jej  znovu přetetovat. Cover up zakryje zbytky původního již zesvětleného motivu, návrh lze lépe přizpůsobit požadavkům na styl i barevnost. Samozřejmě vše záleží na výsledku laserování. Při tomto postupu se počet zákroků snižuje asi na polovinu.

Délka ošetření závisí na velikosti místa, obvykle bývá otázkou několika minut (či desítek minut). Zákrok je okamžitě viditelný. Barva po zásahu paprsku ihned mizí přímo před očima. Za pár hodin se ale vrátí zpět na své místo a vytrácí se postupně až během dalších dnů.

Bolestivost je individuální. Ucítíte teplý záblesk a následné pálení. Pro urychlení procesu a pro vaše pohodlí je možné místo nejprve ošetřit lokálními anestetiky, které zmírní nepříjemné pocity. 

Po ošetření se mohou vyskytnout drobné puchýřky a místo je oteklé a citlivé na dotek. Může i slabě krvácet. Protože se jedná o narušenou tkáň je zapotřebí dodržovat určitá pravidla, jako je zákaz slunění a koupání se a udržovat místo v čistotě, bez dlouhého namáčení. Rozhodně si neškrábejte a nestrhávejte stroupky. Zvýšenou péči dodržujte až do zahojení.  Ošetřené místo je nutno dva až tři měsíce chránit krémem s vysokým UV faktorem. 

Laser není možné použít v případě: těhotenství, elektronického implantátu či kardiostimulátoru, onemocnění srdce, epilepsie, nádoru, cukrovky, problémů se štítnou žlázou, po nedávné operaci, při nemoci atd.

Pro více informací či objednávní volejte: mikina +420 731 494 357.

Ceník

ceny odstranění tetování se liší dle plochy ošetření

poskytujeme slevy při nutnosti opakovaných návštěv

plochacena
do 10 cm2150 Kč cm
10 – 20 cm2125 Kč cm2
20 – 30 cm2105 Kč cm2
30 – 40 cm290 Kč cm2
nad 40 cm280 Kč cm2

Zdokumentovaný průběh, klient absolvoval celkem 7 návštěv:

http://ultrapulselasers.com/wp-content/uploads/2013/11/Titan-Results.pdf