Mikrodermální piercing


Podkožní mikroimplantát, zkráceně mikrodermál (MD) je šperk, který není celý zasazen pod kůží, ale část z něj vychází ven otvorem, kterým byl šperk aplikován. Je možno jej umístit skoro kamkoliv po těle, kromě míst náchylných k ohybu. Nahrazují surface piercingy. Oproti surface piercingům snižují riziko vyrůstání a minimalizují dobu hojení, je ale nutné i o ně důsledně pečovat a dávat pozor, abyste o šperk nezatrhli.

Při aplikaci se nejprve vytvoří otvor tzv. puncherem. Do tohoto otvoru je vložen titanový šperk, který má tvar písmena L. Kratší strana šperku se závitem prochází kůží a kolmá strana je uložena vodorovně pod kůži.

Existují 2 typy šperků, bez otvorů či s nimi. Otvory prorůstá tkáň a tím je vlastně šperk přichycen pod kůží. Mikrodermály bez otvoru jsou zase jednodušší pro odstranění a tím i náchylnější k vytáhnutí při zavazení. Kratší strana je viditelná, ale nevyčnívá a do ní je šroubováno  ozdobné zakončení.

Nabízíme velkou škálu koncovek, od klasických placek, a kuliček a hrotů, po kamínky, hvězdičky či šroubky.

Samotná aplikace skoro nebolí, maximálně můžete později cítit tlak v okolí dermálu a ten je citlivý na dotek. Je  velmi důležité na něj nešahat neumytýma rukama.

První týden po aplikaci doporučujeme dermál neustále přelepovat ( nesmí však dojít k přilepení šperku k náplasti, proto jej překrývejte nelepící vrstvou např gázou a až poté zalepte). Přelepování snižuje možné zanesení nečistot či infekce.

Zhruba za týden se otvor okolo šperku stáhne a riziko zanesení infekce je už výrazně nižší. Šperk již není nutné přelepovat.

Plánujete-li návštěvu výrazně zakouřených či znečištěných prostor (koncert, klub, venovni aktivity…), nebo míst, kde je velká pravděpodobnost, že o dermál někdo zavadí, či do něj udeří (sportovní kolektivní aktivity…), je vhodné po dobu těchto aktivit místo vždy přelepit. 

Individuální sporty omezovat nemusíte, jen je důležité nevystavovat místo nadměrnému pohybu a být opatrný k zavadění a následnému vytržení šperku. Pokud vám hrozí tato rizika, doporučujeme ,po dobu zhruba 1 měsíce, nechat dermál zahojit a nebo jej vždy přelepovat.  Během této doby dochází k postupnému usazení a zapouzdření šperku.

Doba hojení trvá zhruba 3-6 měsíců. Během prvních 3 měsíců určitě nedoporučujeme koupání v bazénech či rybnících a raději používejte sprchu místo vany. Abyste zabránili šíření mikroorganismů. Stejně tak  mohou způsobit komplikace i chemické látky jako např. lak na vlasy, či make-up atd. Na péči nedoporučujeme používání antibakteriálního mýdla či jej používat  obezřetně a pečlivě opláchnout.


Více na: